Jdi na obsah Jdi na menu

Březen 2013

24. 4. 2013

Střelecký klub Vrbno pod Pradědem informuje
 
 
Vážení čtenáři Zpravodaje,
            dovolujeme si vás upozornit, že v platnost vešla novelizace zákona č. 361/2000 Sb., o pravidlech provozu na pozemních komunikacích.
Tyto změny se týkají zejména:
Ø      povinné výměny řidičských průkazů,
Ø      změny v získávání profesních průkazů,
Ø      dopravně psychologických vyšetření řidičů,
Ø      zimní výbavy,
Ø      kontroly technického stavu vozidel v provozu,
Ø      změn v bodovém systému,
Ø      nové úpravy dopravních přestupků,
Ø      novinek v silničním provozu,
Ø      opatření proti tajným závodům na silnicích,
Ø      parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením,
Ø      měření rychlosti obecní policií a
Ø      skupin ŘO, věku a zdravotní způsobilosti.
            Všechny změny naleznete na internetových stránkách Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem www.skvrbno.estranky.cz, v záložce „Právní poradna“. Další zajímavé články naleznete také na našich facebookových stránkách http://www.facebook.com/skvrbno.
 
 
Poradenská a jiná činnost
            Na našich internetových stránkách nabízíme občanům i bezplatné služby a informace jména v rubrikách věnovaných zbraním a právní poradně.
            V rubrice „Zbraně a střelivo“ se návštěvníci stránek dozvědí, jak postupovat při nákupu či prodeji zbraně, jejich registraci, nebo se dozvědí více i o procesu vyřizování zbrojního průkazu a o poplatcích, povinnostech a právech s tímto spojených. Dále se dozvědí o podmínkách a možnostech cestování se střelou zbraní do zahraničí. Tyto informace nám zaslaly zastupitelské úřady nebo ministerstva zahraničních věcí 15 evropských státních útvarů, z toho 9 členských států Evropské unie.
            Dále nabízíme občanům možnost právního poradenství. Tato služba byla, je a bude poskytována bezplatně. Poradenství zajišťuje člen s vysokoškolským vzděláním v oblasti práva. Své dotazy můžete zasílat prostřednictvím kontaktního formuláře na stránkách klubu, případně v písemné podobě. Další informace naleznete na internetových stránkách Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem v záložce „Právní poradna“.
 
 
Schůze
            Předseda Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem svolává výroční členskou schůzi Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem na čtvrtek 14. března 2013, 18:00 hod.. Schůze se uskuteční v restauraci Pomodoro na Myslivecké ulici.
            Všichni členové i zájemci o členství jsou srdečně zváni. Zájemci o členství získají všechny informace o klubu na místě a mohou rovnou vstoupit do sdružení.
 
Radek Fabian, předseda