Jdi na obsah Jdi na menu

Činnost v roce 2015

11. 2. 2016

Vážení čtenáři,

dovolte, abych vám hned úvodem popřál jménem klubu vše dobré do nového roku 2016 a zároveň abych vám poděkoval za přízeň, kterou nám věnujete. Jako každoročně se poohlédnu za naší činností, která je rok od roku bohatší.

Ve spolupráci s Mysliveckým spolkem PRADĚD ve Vrbně pod Pradědem, se kterým spolupracujeme od roku 2013, byly uspořádány na střelnici Mysliveckého spolku v Mnichově č.p. 395, Vrbno pod Pradědem, celkem šestery řádné veřejné tréninkové střelby, které se konaly v neděli 31. května, 28. června, 26. července, 30. srpna, 25. října a v pondělí 28. září.

Dále se konaly čtvery mimořádné veřejné tréninkové střelby, které si vyžádala veřejnost a které se konaly v sobotu 21. února, 28. března, 23. května a 19. září.

Krom členů Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem a myslivců Mysliveckého spolku si přišlo zastřílet 41 hostů, z nich bylo 23 místních, zbylých 18 bylo přespolních. Hradec Králové, Brno, Karviná apod.) Někteří přišli i opakovaně. Největší účast jsme zaznamenali na svátek patrona země Koruny české Sv. Václava 28. září 2015, kdy nás navštívilo dvacet střelců. Průměrně jsme zaznamenávali v sobotu účast 6 střelců (5,75) a v neděli 7 střelců (7,4).

Na našich internetových stránkách nabízíme občanům i další bezplatné služby a informace. Nejvýznamnějšími z nich jsou asi rubriky věnované zbraním a právní poradna. V rubrice „Zbraně a střelivo“ se návštěvníci stránek dozvědí, jak postupovat při nákupu či prodeji zbraně, jejich registraci, nebo se dozvědí více i o procesu vyřizování zbrojního průkazu a o poplatcích, povinnostech a právech s tímto spojených. Dále se dozvědí o podmínkách a možnostech cestování se střelou zbraní do zahraničí. Tyto informace nám zaslaly zastupitelské úřady nebo ministerstva zahraničních věcí 15 evropských státních útvarů, z toho 10 členských států Evropské unie. Články z rubriky „Zbrojní průkaz a zbraně“ patří mezi nejčtenější a článek věnovaný nákupu a prodeji zbraně suverénně vede v počtu přečtení. Dále nabízíme občanům možnost právního poradenství. Tato služba je poskytována bezplatně osobou vysokoškolsky vzdělanou v oblasti práva.

V rámci spolupráce s Mysliveckým spolkem „PRADĚD“ ve Vrbně pod Pradědem se naší členové běžně spolupodílejí i na zabezpečení přeborů Mysliveckého spolku. Současně naši členové poskytovali na základě dohody služby na historicky prvním přeboru v mířené střelbě, který pořádal Myslivecký spolek PRADĚD spolu se Střeleckým klubem Vrbno pod Pradědem, zapsaným spolkem, místní skupinou Českého červeného kříže a Spolkem Přátelé Vrbenska. Závodníci stříleli o pohár starosty města Vrbna pod Pradědem na redukovaný terč srnce na vzdálenost 50 m s loveckou malorážkou Brno mod. 1 s optikou. Zájem o závod byl enormní, proto se střílelo déle, než bylo původně v plánu.

V rámci plnění cílů spolku byla poskytnuta bezúplatná pomoc při výcviku v používání krátké kulové ruční palné zbraně deseti strážníkům čekatelům, kteří byli zároveň i žadateli o zbrojní průkaz. Dalších osm osob se dotazovalo na možnost získání zbrojního průkazu, přičemž dva z tohoto počtu byli občany Slovenské republiky.

Na začátku loňského roku se rovněž dočkaly renovace naše stanovy, které byly upraveny do podoby, která je v souladu s novým občanským zákoníkem, čímž také došlo ke změně názvu klubu, která spočívala v zakomponování právnické formy „zapsaný spolek“ do obchodního jména organizace. V souvislosti se změnou stanov proběhla i nová volba výboru spolku. Volba se na fungování nikterak neprojevila, neboť byl zvolen výbor v totožném složení, jako při poslední volbě v roce 2012. Nové funkční období členů výboru začíná 17. října 2015 a je opět tříleté. Novelizace se dočkaly i podmínky pro vznik členství u fyzických a právnických osob, přičemž nově stačí pouze elektronická přihláška.

 

 

Výroční členská schůze

 

V neděli 17. ledna 2016 v 17:00 hod. se konala výroční členská schůze střeleckého klubu, na které se řešila výroční zpráva o činnosti a hospodaření, tréninkové střelby na rok 2016, granty a dotaze a nárůst zájmu o zbrojní průkazy.

Krom běžné činnosti, kterou provozujeme již několik let (veřejné tréninkové střelby), plánujeme školení na duben-červen (termín bude upřesněn) pro zájemce o zbrojní průkaz. Protože nedovedeme odhadnout počet možných zájemců, tak žádáme zájemce o praktickou přípravu na ZP, aby nás kontaktovali – pomůže nám tato informace s optimálním nastavením podmínek a obsahu školení.

 

 

Za Střelecký klub Vrbno

str. Radek Fabian, v.r.

předseda SKVP

 

Náhledy fotografií ze složky Činnost

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář