Jdi na obsah Jdi na menu

Stanovisko předsedy Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem ve věci diskuze o zpřísňování podmínek k držení zbrojních průkazů

24. 3. 2015

Střelecký klub Vrbno pod Pradědem

předseda

Radek FABIAN

Palackého 605

Vrbno pod Pradědem

793 26

 

                                                                                                      

                                                                                                                      Banská Bystrica, 4. března 2015

                                                                                                                       Počet stran: 1

                                                                                                                       Výtisk č.: 1

                                                                                                      

 

Věc:    Stanovisko předsedy Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem ve věci diskuze o zpřísňování podmínek k držení zbrojních průkazů

 

 

Statutární orgán Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem ztělesněný předsedou na základě vlastního uvážení a znepokojení členů Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem vydává toto stanovisko ve věci diskuze ohledně zpřísňování podmínek pro držitele zbrojních průkazů.

               V současné době se po útoku ve Zlíně otevírá mezi politickými představiteli České republiky diskuze na téma zpřísňování legislativních podmínek pro získání zbrojního průkazu. Statutární orgán Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem bohužel musí všechny tyto diskuze považovat za účelové a populistické, neboť dotyční agitátoři agitující v neprospěch stovek tisíc řádných občanů republiky držících legálně své zbraně. Znepokojivá je skutečnost, že občané mají být perzekuováni za selhání policejního orgánu a to na základě agitací osob, které nemají o dané problematice žádné povědomí.

               Zavádění plošných psychologických vyšetření nic neodhalí a pouze se jedná o zájem jedné skupiny osob nečítající ani tisíc členů, která by tímto získala další příjmy z posudků. V současné době neexistuje možnost zjistit dopředu, jak se člověk, který se dostane do těžké životní situace, zachová, neboť ani psychologické vyšetření neřeší momentální pohnutku daného jedince, která může být způsobena nepředvídatelnou událostí.

               Je důležité si uvědomit, že v současné době zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních a střelivu, ve znění zákona č. 170/2013 Sb. je velice přísným zákonem. Představa, že bychom jej použily jeho ustanovení o spolehlivosti na naše řidiče, by jistě znamenala odebrání řidičského průkazu značné části populace, neboť za dva přestupky během tří po sobě jdoucích let by byl přestupci odebrán řidičský průkaz na dobu pěti let a po uplynutí této lhůty by musel daný přestupce podstoupit celý proces získávání řidičského oprávnění na novo.

               Proto Statutární orgán Střeleckého klubu Vrbno pod Pradědem vyzívá ke zdrženlivosti ve věci vyjádření nezasvěcených osob v dané oblasti a odsuzuje vytváření si politické kariéry na neštěstí českých občanů.

                                                                                                                                                    Radek FABIAN, v.r.

                                                                                                                                                                              předseda SKVP

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář