Jdi na obsah Jdi na menu

SPOLKOVÁ REPUBLIKA NĚMECKO

7. 5. 2012

 

         Na území Spolkové republiky Německo je zakázáno dovážet střelné zbraně pro sportovní a lovecké účely, které lze nad obvykle běžný rámec složit, rozložit a zkrátit (pytlácké zbraně). Dále pak střelné, sečné bodné zbraně, které imitují jiný předmět (zákeřné zbraně). Plně automatické střelné zbraně (samopaly a kulomety) a předpažbové opakovačky (pump gun), u které je pažba nahrazena pažbou z pistole.
 
Na základě žádosti však může Federální kriminální úřad (BKA) jejich dovoz povolit.
 
 
Z informací poskytnutých Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně.
         Obecně platí, že ke vstupu na území SRN se zbraní a municí je nutné vlastnit evropský zbrojní pas a úřední pozvání, příp. účastnickou kartu na příslušnou akci (lov, sportovní střelba - závody, účast na historické akci). Podrobnější informace naleznete na webových stránkách celní správy SRN.
         Tyto předpisy má totiž každá spolková země upraveny samostatně. Z tohoto důvodu doporučujeme obrátit se přímo na celní správu SRN, která Vám může poskytnout obecné informace.
 
Pro získání dalších informací tedy doporučujeme obrátit se na Celní správu Spolkové republiky Německo nebo Ministerstvo vnitra Spolkové republiky Německo.
 
Neobracejte se na Zastupitelský úřad České republiky v Berlíně (zastupitelské úřady České republiky nejsou kompetentní k podávání relevantních informací ohledně dovozu resp. vstupu na území SRN se zbraněmi a municí), ani na Zastupitelský úřad Spolkové republiky Německo v Praze, který vás odkáže na Zastupitelský úřad České republiky.
 
Pozn.: Pozor na pojmy. Munice je souhrnné označení pro zakázané střelivo, tedy střelivo kategorie A.
 
předseda